W rytmie algorytmów – kongres ma za zadanie przedstawić Państwu w syntetycznej i uporządkowanej formie postępowanie medyczne w kilkudziesięciu jednostkach chorobowych. Rytmiczność prezentacji i ich praktyczność to cechy wiodące. Algorytmy to Wasz przewodnik w gabinecie, na oddziale, podczas dyżuru.

W PROGRAMIE MIĘDZY INNYMI:

Algorytm postępowania w infekcjach szyjki macicy
– dr n. med. Andrzej Nowakowski

Podczas wykładu przedstawimy algorytm postępowania w przypadku objawowych i bezobjawowych zakażeń szyjki macicy. Zostanie omówione postępowanie w przypadku dodatnich wyników testów na obecność onkogennych typów wirusa HPV. Badanie to stało się już podstawowym testem przesiewowym w programach profilaktyki raka szyjki macicy w niektórych krajach na świecie.

Algorytm postępowania z dziewczynką i kobietą po ataku na tle seksualnym
– dr Tomasz Maciejewski

Udzielenie pomocy ofierze przemocy seksualnej jest zadaniem trudnym, wymagającym od personelu medycznego wiedzy klinicznej, prawnej oraz z zakresu psychologii. Szczególnym problemem są nieletnie ofiary przemocy seksualnej, gdzie sprawcą niejednokrotnie jest osoba bliska/członek rodziny. Wykładowca postara się przekazać informacje merytoryczne i podzieli się własnym doświadczeniem, aby ułatwić Państwu codzienną pracę.

Więcej na stronie: https://podyplomie.pl/ginekologia2018